Szkolenia z motywacji pracownikow

Wędlinami nazywa się rozmaite wyroby mięsne powstałe z środka rozdrobnionego, z zmianie wędzonki to mięsne przetwory stworzone z samego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to i proces technologiczny, który polega na działaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest zapisanie barwy oraz wytworzenie charakterystycznego mięsnego zapachu i smaku. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości swoich wyrobów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii złych i gnilnych. Dzięki temu konsumenci mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że pomimo trzymania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

oprawa oświetlenia awaryjnego

Samym spośród najczęstszych przetworów mięsnych oferowanych przez hurtownie wędlin jest stara szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka pozyskiwana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako produkt schłodzony bądź mrożony z kością albo bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna kryć się w kierunku między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz prawdopodobnie żyć pomalowany na biało, z odcieniem kremowym lub różowawym. Drugim w porze najbardziej rozpowszechnionym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest sławna na pełnym świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa to nic dziwnego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz włożone do osłonki celulozowej lub jelita.

Specyficzne warunki klimatyczne w swym świecie doprowadziły do tego, że w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, kiedy w regionach śródziemnomorskich o niższej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny obejmujący nie tylko mięso wieprzowe, ale też znaczne domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich prac były względy ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, ponieważ jej brak uzupełniano różnymi typami mięs. W niniejszy ćwicz utrwalił żywy do ostatniej chwile stereotyp głoszący, iż salami wytwarzane jest z oślego mięsa, frankfurterki produkuje się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.